Millist tooli vajad Sina töötamiseks?

 

Sobiva kontoritooli valimine tekitab parajat peavalu – suure valiku seast õige toote leidmine võib osutuda aeganõudvaks ja keeruliseks. Et olla toeks valiku tegemisel, tõime välja mõned põhimõtted, mis aitavad sul leida õige tooli. 😎 

See, milline tool just sulle sobib sõltub suuresti töö iseloomust ehk kui palju aega veedad kontoritoolis istudes.

Kui sa oled tegutseja ning veedad kontoris pigem vähe aega (umbes 4 h), siis sobib sulle ka lihtsam tool. Tooli valikul järgi kolme lihtsat reeglit:

  1. Tooli kõrgus peab olema reguleeritav vastavalt sinu pikkusele. Optimaalne on istmekõrgus, kus jalad toetuvad täielikult põrandale ning selg on vastu seljatuge. See asend vähendab stressi põlvedele. 
  2. Toolil istudes peaks puusadest mõlemale pool jääma vähemalt 3 cm vaba ruumi, kuid mitte nii laialt, et käed peaksid käetugede puudutamiseks sirutuma.
  3. Istmeosa ja põlvede taguse ala vahele peaks jääma vähemalt 3 cm vaba ruumi. See tagab hea vereringluse jalgades.

Lihtsama tooli eeliseks on tihtipeale ka soodsam hind.😉 Meie valikust leiab nt:

Kui aga sinu tööpäev möödub suures osas töölaua taga istudes, siis peaksid valima ergonoomilise tooli, mis abistab sinu keha kogu päeva vältel. Ergonoomiline tool on kujundatud inimkeha toetamiseks, luues tervisliku ja turvalise keskkonna. Ergonoomilise tooli puhul on olulised erinevad reguleerimise võimalused, et saaksid kohanda tooli enda jaoks sobivaks. Lisaks ülal välja toodud põhimõtetele tuleks ergonoomiliste toolide puhul jälgida ka selja toetust. Seljatugi peab toetama selgroo loomulikku kõverat, pöörates erilist tähelepanu just alaseljale. Reguleeritav seljatugi tagab sulle optimaalse toe, joondades selgroo kõvera tooli omaga.  Samuti on oluline tooli sünkroonne liikumine, kuna päeva jooksul muudab inimene oma asendit korduvalt.

Siit leiad valiku toole, mis pakuvad sinu kehale piisaval määral toetust:

Oluline on meeles pidada, et kvaliteetne ja ergonoomiline tool ei ravi sinu terviseprobleeme, kuid ennetab neid. Seetõttu on paljude reguleerimise võimalustega ergonoomilised toolid üldjuhul kallimad, kuna nad hoivad sinu keha tervislikus asendis. Kallis kontoritool on kui investeering sinu hea tervise jaoks.

Kui väärtustad oma tervist, siis siin on valik toole, mis sulle sobivad:


Meie kontoritoolide sortimendist leiab igaüks endale õige tooli. Kui vajad abi sobiva tooli leidmisel, siis oleme rõõmuga valmis sind aitama. Võta meiega ühendust info@mkfurniture.ee või helista numbril +372 5452 3100. 

Evul_logo
Eeskujulik_Ettevote_2021_est
Eesti e-kaubanduse Liit